Середа, 21.11.2018, 14:01
Вітаю Вас Гость | RSS
Наші Друзі
Погода
Погода у Новоселиці
Наше опитування
Як вам в Динівецькому НВК?
Всього відповідей: 94
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук

Головна

Головна » Статті » Музей Школи

Історико – етнографічний музей с.Динівці

Музей – це минуле, це історія, це душа, це серце наших предків, а для нас – величавий храм, куди ми повинні входити з побожністю, а виходити з найглибшим поважанням і гарячою любов’ю до всього того, чим жили наші батьки, діди і прадіди, що ми повинні нести з собою, як заповіт, і чому повинні учитися і всі ми, і покоління наших нащадків, поки стоїть земля і світить сонце.      

Дмитро Яворницький

Музей при навчальному закладі  -  один із найважливіших засобів, завдяки якому удосконалюється весь  процес комплексного навчання і виховання учнів, розвивається інтерес до історії, звичаїв, традицій, розширюється кругозір. Музейна робота спрямована на розвиток пошукової діяльності, творчості, активності учнів, що реалізується через збирання, вивчення, обробку, збереження, оформлення, пропаганду матеріалу. У процесі пошукової діяльності діти реалізують свої можливості і бажання.

      Наш музей був відкритий у 1997 році у маленької кімнати. Але результати пошукової роботи показали , що нам потрібно більшу кімнату, тому що збільшились кількість експонатів, збудували макет селянської хати кінця ХІХ ст.., зібрали матеріал про історію школи. За наказом директором школивід 25 серпня 2004 р. №52-Б „Про реекспозицію історичного музею на історико-етнографічний у новому приміщені” ми провели реєстрацію музею 6.02.2006р. У новому приміщенні в музеїбуло 115 одиниць, зараз їх 300 експонатів.

                      Мета діяльностінашого музею є:

* бажання більше дізнатися про наше рідне село і його історичне минуле – навики, традиції, обряди наших предків;

* проводити пошукову роботу та наукову роботу під керівництвом Лариси Сергіївни.

*залучати учнів до активної участі у зібранні та збереженні культури наших динівчан.

                    У нашому музеї є такі розділи:

•          «Село Динівці в доісторичний період» - тут входять археологічні матеріали камяного віку, значна кількість матеріалів належить до трипільської культури. (III тис.дон.е.)

Також перші згадки про село (документи і легенди про виникнення назви села)

•          «Екстер’єр і інтер’єр сільської хати» кінець ХIХ ст.

•          «Предмети домашнього використання» (глиняний посуд, прасказалізна, інструменти для обробки льону та коноплі, прядильно – ткацькізнаряддя)

•          Центральну частину займає «Інтер’єр кімнати Каса Маре» де є виставка рушників, давній національний одяг.

•          «Історія освіти у нашому селі» - де розташовані стенди: етапи розвитку школи, перші вчителі, наші педагоги, наші медалісти та різні цікаві матеріали.

•          «Видатні люди села» експозиція про найвідоміші люди.

Що ж є метою нашого музею як краєзнавчо-пошукового?  Краєзнавчий музей веде роботу в різних напрямках: історія села, школи; культура краю (мистецтво, література). Найголовнішим є те, що робота  такого музею даєзмогу широко використовувати зібрані матеріали в навчально-виховному процесі (на уроках, виховних годинах, святах, зустрічах, семінарах, під час занять гуртків і т.і.). У краєзнавчий напрям ми включили елементи етнографічного: вивчення обрядів, традицій, звичаїв, ремесел. У такій музейній кімнаті представлені побутові речі, народний одяг, різноманітні вишивки, відтворено інтер’єр української селянської хати. Завданням історичного напрямку музею є комплектація історичними пам’ятками, що висвітлюють трагічні сторінки історії краю (колективізація, голодомор та репресії 30-х, ВеликаВітчизняна війна, війна в Афганістані, вибух на  ЧАЕС).

Маємо надію, що робота в музеї наблизить підростаюче покоління до історії свого народу, виховає небайдужих людей, справжніх громадян рідної держави.

Згідно тематико-експозиційного плану  робота музею спрямована на: удосконалення навчально–виховного процесу; розширення й поглиблення загальноосвітньої підготовки учнівської молоді за собами позакласної і позашкільної роботи; формування у підростаючого покоління розуміння не розривного взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього України; участь у формуванні, збереженні і раціональному використанні музейного фонду; вивчення, охорону  й пропаганду пам’яток історії, культури і природи рідного краю; проведення культурно-освітньої роботи серед учнівської молоді та інших верств населення.

Кожна людина, яка народилася у чудовому краю, повинна поважати та вивчати історію своїх предків; дізнаватися якомого більше нового та зберігають для наступних поколінь. Саме це й девізобрали наші слідопити, які вивчають кожного року нову тему, дізнаються багато нового для збагачування фонді в нашого музею.

     Ми досягнули хороших результатів: зайняли перше місце у обласному форумі «До оберегів відродження» та два роки  - ІІ місце. Це нас щебільше заінтригувало, та дала поштовх для нової пошукової експедиції.

Категорія: Музей Школи | Додав: Vip (03.03.2015)
Переглядів: 402 | Коментарі: 8 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 8
8 Шпирка Валерия  
Це так цікаво знати якими традиціями жили наші предки.Ми часто вiдвiдуэмо наш музей i вiн надзвичайний;)

7 Bejenari renad  
В нашому музеі дуже багато інтересних цікавих речей наш музей розповідає дуже багато про історію нашого села про багато цікавого.

6 Таня Грабар  
Музеї – багатофункціональні заклади соціальної інформації, призначені для збереження культурно-історичних і природничо-наукових цінностей, накопичення та поширення знань через вивчення і демонстрацію унікальних пам’яток матеріальної культури.

5 Містер Х  
хммм і справді в нашому музеі дуже багато інтересних цікавих речей наш музей розповідає дуже багато про історію нашого села про багато цікавого!!!

4 Діана Городницька  
В нашому музей зберігаються багато цікавих і старовиних речей, разом з тими речами сховані багато історичних моментів які ми лишені починаєм впізнавати,..

3 Бабин Дойна  
У нас дуже гарний музей,саме він росповідае нам про минуле нашого народу та про життя наших пращурів)

2 Чубрей Дана  
Ми по-справжньому цінуємо те, що у нас збереглося багато цiнних,старих i важливих речей в нашому шкiльному музеї...
I багато разiв Лариса Сергiївна дала нам можливiсть милуватись на невеличкi давнi цiнностi нашого села)

1 Елизавета Данилова  
Наш музей надзвичайний! Це так цікаво знати якими традиціями жили наші предки. Заходиш в наш музей і все як на долоні) Ми часто відвідуємо наш музей і стараємося допомагати шукати різні артефакти для збагачення знань нашого народу)

Ім`я *:
Email *:
Код *: